درمان موهای خشک

درمان موهای خشک

 post_image

برای درمان موهای خشک بهتر است از شامپوهای مخصوص همین موها(موهای خشک) که متناسب با آن ها ساخته می شوند، استفاده نمایید.

راه های درمان موهای خشک

از بهترین روش های درمان موهای خشک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تذکر: اگر موهای شما بیماری و یا مشکل خاصی مانند حساسیت دارد، قبل از انجام  اعمال زیر برای درمان موهای خشک  با پزشک خود مشورت کنید.

* برای درمان موهای خشک یک دستمال کوچک که به روغن زیتون داغ، کاملا آغشته شده باشد را به کف سر و تمام سطوح موها مالیده و سر را با آن مرطوب کنید.

* اکنون با انگشتان خود روغن را به تمام سطح سر مالیده و کلیه موها و کف سر را با روغن ماساژ دهید. دقت کنید تا انتهای موها با روغن پوشیده شود.

اکنون یک حوله که با آب نسبتاً داغ خیس شده و آب اضافی آن گرفته شده باشد را به سر ببندید و حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید.

مجدداً حوله را با آب داغ مرطوب کنید و در حالت گرم، کف سر را ماساژ دهید، با این کار روغن های اضافی پاک می شود و جریان خون در زیر پوست بیشتر می شود.اکنون موها را شامپو زده و بشویید.

* برای درمان موهای خشک آب گرمک را گرفته و با مقداری شیرمخلوط کرده و بگذارید ۱۵ دقیقه بجوشد و بعد از ولرم شدن این مایع را به موهای خود مالیده و موها را ماساژ داده این عمل را یک روز درمیان تکرار کنید.

یکی از علت های شکنندگی موها، باریکی بیش از اندازه آن می باشد، برای برطرف نمودن این مشکل بهتر است که جوشانده جوی نیم کوفته را با امله در روغن کنجد به سر و موهای خود بمالید.

باید بدانید که چرب نمودن سر با روغن بادام یا بنفشه به اضافه خاکستر پوست خیار و پوست درخت انگور، برای درمان موهای خشک مفید است.

*تردی و شکنندگی موها می تواند به علت ضعف پیاز موها و نرسیدن مواد غذایی به مو باشد، که سبب ریز شدن و خرد شدن آن ها نیز می شود و گاهی موهای بلند بدون پیازشان می ریزند، برای این موها جوشانده پوست چلتوک برنج بسیار مفید است و مالیدن خمیر اطراف تخمه انواع خربزه، گرمک و طالبی بسیار مناسب می باشد.

از جوشانده مخلوط برنجاسب و گل ختمی برای تقویت و جلوگیری از ریزش موهای خشک استفاده می شود

* برای شست و شوی موهای خشک بهتر است از روغن نارگیل یا زرده تخم مرغ استفاده کنید و بیش از هفته ای یک بار موهایتان را نشویید. برای استفاده از زرده تخم مرغ بهتر است آن را به شامپویی که می خواهید به سر خود بمالید، اضافه کرده تا بعد از آبکشی بوی آن باقی نماند.

*در سالم ماندن موهای خشک روغن کرچک و روغن نارگیل نیز بسیار مؤثر می باشد و بهتر است آن ها را موقع شب و قبل از خواب یا مدتی قبل از رفتن به حمام به سر خود مالیده و سرا را با حوله ای پوشانده و سپس موها را بشویید. این عمل در زیبا سازی و تقویت موی شما بسیار مؤثر می باشد.

* بهتر است برای درمان موهای خشک قبل از رفتن به حمام هفته ای یکبار موها را با روغن بادام و بار دیگر با روغن زیتون طبیعی چرب کنید. راه دیگر این است که همه روزه پوست خود را با آب جوشانده تخم پیاز، خیس نمایید و بعد موها را بشویید.

 یادآوری:

(داشتن پوست سر خشک معمولاً همراه با داشتن موهایی خشک است که باعث شوره سر می شود برای معالجه این نوع پوست سر، باید سر را با کتیرا و زرده تخم مرغ و کمی گرد نخود خام بشویید.)

تذکر:( برای کف سر خشک استفاده از موادی که دارای املاح مس و روی هستند نیز مفید است.)

منبع : کتاب رازهای زیبایی و جوانی

 

خدمات تخصصی معرفی شده در این سایت صرفا جهت آگاهی و اطلاع می باشد

Leave a Reply