ورزش چهره (صورت)

ورزش چهره (صورت)

ورزش چهره

  • ورزش صورت

images (3)

ورزش چهره و اندام از نیازهای طبیعی پوست است و از پیری زودرس جلوگیری می کند. این ورزش ها مانند هر ورزش دیگری باعث سلامت و زیبایی پوست می شود.

قبل از شروع تمرینات ورزشی صورت، لازم است افرادی که پوست چرب دارند پوست صورت و گردن را با مرطوب کننده و افرادی که پوست خشک دارند با کرم چرب بپوشانند. نرمش های صورت در هر زمانی قابل انجام است ولی بهتر است این تمرین ها را زمانی که خسته نیستید انجام دهید.

  • ورزش های ناحیه پیشانی و ابرو

images (4)

اگر از وجود حلقه های دور چشم رنج می برید، اگر بین ابروهای تان چین و چروک به وجود آمده است، اگر چین های صورت شما عمیق شده اند؛ می توانید با انجام یک سری ورزش های ساده، صورتی زیباتر و شاداب تر داشته  باشید. با انجام این حرکات ورزشی، صورت شما بسیار جوان تر به نظر می رسد و نیاز به انجام اعمال جراحی صورت برای از بین بردن چین و چروک های صورت تان نخواهید داشت. این ورزش ها را باید روزی ۱۰ بار و در هر بار هر حرکت را باید شش دفعه انجام دهید.

۱) انگشتان خود را کنار هم نگاه دارید و آنها را در ناحیه محل رویش موی خود بگذارید و پوست پیشانی خود را به سمت بالا بکشید و چند ثانیه نگه دارید و آن را رها کنید. شش بار پشت سر هم این کار را انجام دهید. این کار موجب از بین رفتن خطوط بالای پیشانی شما می شود.

۲) ابتدا نوک انگشتان سبابه خود را در وسط ابروهای خود بگذارید و سعی کنید آنها را به طرف خارج صورت خود بکشید. هنگامی که این کار را می کنید سعی کنید با استفاده از عضلات صورت اخم کنید، یعنی دو حرکت در جهت مخالف انجام دهید تا عضلات این ناحیه را تقویت کنید. سپس برعکس این حرکت را انجام دهید، یعنی با دست ابروها را به سمت داخل بکشید و با استفاده از عضلات خود در برابر حرکت دست مقاومت کنید. این ورزش موجب از بین رفتن چین های بین دو ابرو و تقویت عضلات بالای پیشانی می شود.

  • ورزش چشم ها

download (3)

 ۱-سه انگشت وسط خود را زیر چشم های خود قرار دهید و در حالی که چشم هایتان بسته است، پوست صورت خود را به سمت پایین بکشید و بعد از چند ثانیه رها کنید. این ورزش موجب تقویت عضلات زیر چشمی و از بین رفتن پف زیر چشم ها می شود.

۲- انگشت سوم و چهارم خود را گوشه چشم های خود بگذارید و به سمت بالا و پایین بکشید و چند ثانیه نگه دارید. این کار باعث می شود چروک های گوشه چشم از بین برود.

  • ورزش گونه ها

download (5)

سر خود را عقب بگذارید. سه انگشت وسطی خود را روی برجستگی گونه ها بگذارید و در حالی که با دست گونه ها را پایین می کشید تا جایی که می توانید لبخند بزنید. این کار عضلات گونه های شما را تقویت می کند.

  • ورزش لب ها 

۱-انگشتان وسط خود را روی لب پایین بگذارید و آن را به سمت پایین بکشید تا دندان هایتان پدیدار شوند. این ورزش باعث تقویت عضلات دور دهان می شود.

۲-انگشتان وسطی خود را روی چانه بگذارید و در حالی که آن را به سمت پایین می کشید، چانه خود را منقبض کنید.این کار موجب تقویت عضلات چانه می شود. با استفاده از این ورزش ها، صورتی زیباتر و شاداب تر داشته باشید.

  • این ۹ ورزش نیز مفید است

۱- به سقف نگاه کنید و چشم ها را تا حدّ ممکن  بازکنید و تا ۵ بشمارید. این حرکت را ده مرتبه انجام دهید. هر حرکت را تا حد امکان محکم و آهسته انجام دهید.

۲-بینی را به حال عطسه (یا گرفتن بینی) در آورید و بازدم را از سوراخهای آن خارج کنیداین کار را ۵ مرتبه انجام دهید.

۳- دهان را به سمت چپ متمایل کنید و خمیازه بکشید. این کار را در هرسمتی۵ مرتبه انجام دهید .

۴- دهان را باز نگه دارید، به طوریکه عضله لب بالا ثابت و در محل خود بماند و عضله لب پایین را تا حد امکان پایین بیاورید. این کار را ۵ مرتبه انجام دهید.

۵-لبها را به حالت سوت زدن در آورید و بعد به حالت اول برگردانید.

۶-دهان را طوری باز کنید که انگار می خواهید فریاد بزنید و بار دیگر به حال اول برگردانید. این کار را ۱۰ مرتبه انجام دهید.

۷-دهان و گونه را با هوا پر کنید و تا ۱۰ بشمارید، بعد هوا را خالی کنید. این کار را ۱۰ مرتبه انجام دهید. این تمرین ساده از پیدایش خط لبها پیشگیری می کند و مرتب انجام دادن این تمرین خطوط به وجود آمده را تا حد زیادی از بین می برد .

۸- هر دو ابرو را تا حد ممکن پایین بیاورید (اخم کنید). بعد ابروها را به طور کامل بالا بکشید و بعد از چند لحظه ابروها را به حالت اول برگردانید. این کار را ۱۰ مرتبه انجام دهید.

۹-با حرکات لبها، چانه را به طور کامل پایین بیاورید و هر بار پس از چند لحظه چانه را به حالت اول برگردانید. این کار را ۱۰ مرتبه انجام دهید. برای آنکه اطرافِ لب شما چین و چروک نشود: نوک انگشتان را بالای لب بالایی و در حدفاصل بین لب و بینی بگذارید. انگشتان دست‌ها را کنار یکدیگر قرار دهید و به هم نزدیک کنید. سپس انگشتان را به داخل فشار دهید، به طوری که برجستگی دندان‌ها را زیر انگشتان حس کنید. حالا انگشتان را به آرامی بالا و پایین و قدری چپ و راست حرکت دهید. این تمرین را یک بار در روز و هر بار به مدت یک تا دو دقیقه انجام دهید.

منبع: کتاب راز زیبایی- پوست و مو

خدمات تخصصی معرفی شده در این سایت صرفا جهت آگاهی و اطلاع می باشد

Leave a Reply