Warning: Illegal string offset 'box_blank' in /home4/maghzoas/public_html/wp-content/plugins/SmartLinks/seo-smart-links-business.php on line 618

"این مطب صرفاً جنبه اطلاع رسانی داشته و خدماتی در این زمینه ارائه نمیگردد"

روش جراحی بینی گوشتی

در بینی‌های گوشتی برخلاف بیشتر بینی‌ها، بافت استخوانی و غضروفی ضعیف‌تر است و قادر به نگهداری پوست ضخیم و سنگین روی خود نیست. به همین دلیل بینی‌ حالت کوفته و بد شکلی پیدا می‌کند. بنابراین در جراحی کوچک کردن بینی گوشتی در اکثر موارد نه تنها از آنها بر نمی‌داریم بلکه با گذاشتن غضروف‌های کمکی‌ یا گرافت آنها را تقویت می‌کنیم. با این روش در عمل بینی گوشتی ، بینی‌ استحکام بیشتری یافته و شکل بهتری پیدا می‌کند. این گرافت‌ها معمولا از داخل بینی‌ خود فرد برداشته می‌شود.
در عمل جراحی بینی‌گوشتی برداشتن پوست از خارج به‌دلیل باقی‌ گذاشتن خط برش روی بینی‌ امکان پذیر نیست ولی‌ به‌طور محدودی می‌توان پوست را از داخل با برداشتن چربی‌ نازک کرد. البته دستکاری بیش از حد خطر ایجاد نکروز و به‌دنبال آن زخم بد فرم (اسکار) وجود دارد. به‌علاوه امکان تشکیل مجدد این چربی‌ها در بینی‌های گوشتی وجود دارد.
نکته دیگر در مورد جراحی زیبایی بینی های گوشتی اینست که اگر روش عمل جراحی بینی‌های گوشتی درست و دقیق باشد، امکان برگشت بسیار کم است، چون در عمل جراحی بینی‌های گوشتی و بینی غضروفی ما غضروف‌ها را تقویت می‌کنیم که این روش دایمی و برگشت ناپذیر است. مسأله در مورد ضخامت پوست است که چنانچه با برداشتن چربی‌‌ها آنرا نازک کنیم امکان تشکیل مجدد آن وجود دارد. البته با انجام اقداماتی پس از عمل جراحی بینی‌های گوشتی می‌توان پوست را نازکتر کرد و از برگشت بینی‌های گوشتی جلوگیری کرد. یکی‌ ازاین روش‌ها تزریق کورتن در لایه‌های عمیق پوست می‌باشد. می‌توان ۳ هفته پس از عمل جراحی بینی‌های گوشتی این تزریق‌ها را انجام داده و در صورت نیاز آن‌ را تکرار کنیم. این کار باید با نهایت دقت انجام پذیرد.
روش‌های دیگری از جمله مصرف کرم‌های مخصوص و یا ابزرهایی برای تراشیدن پوست نیز وجود دارد که تا حد قابل توجهی‌ موثر است.
هر چقدر آگاهی‌ افراد به نوع بینی‌ و امکانات جراحی بیشتر باشد میزان رضایتمندی آنان افزایش می‌یابد. افراد با بینی‌های گوشتی باید تا رسیدن به نتیجه حوصله داشته باشند چون تغییرات در بینی‌های گوشتی تدریجی‌ و طولانی است.
افراد با بینی‌های گوشتی مطمئن باشند که با صبر و حوصله و آگاهی‌ کامل و انتظارات معقول به نتیجه دلخواه بعد ازعمل جراحی بینی‌های گوشتی خواهند رسید.

تفاوت جراحی بینی‌گوشتی با سایر بینی ها

عامل های مختلفی در نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی تاثیر دارند. اگر تکنیک‌های عمل جراحی بینی‌های گوشتی و مراقبت‌های بعد از آن به درستی‌ انجام شود، تفاوتی‌ با دیگران ندارد. انجام صحیح توصیه‌های پزشک و مراجعت به موقع، در گرفتن نتیجه دلخواه بعد از عمل جراحی بینی‌های گوشتی نقش به‌سزایی دارد

آیا محدودیت سنی برای این عمل وجود دارد؟

خیر، از سن شانزده سالگی در خانم ها و از سن هجده سالگی در آقایان می توان این جراحی را انجام داد، در حال حاضر بسیاری از مراجعین ما از سن ۴۰ سالگی به بالا برای این عمل مراجعه می کنند و در صورت داشتن سلامت عمومی و عدم سابقه بیماری کاندید این جراحی می شوند و خوشبختانه اکثراً با موفقیت انجام می شود. تکنیک های جدیدی برای عمل زیبایی بینی در شکل های مختلف و سنین مختلف و نژادهای مختلف تعریف شده است که باعث افزایش ضریب موفقیت می شود.
معمولاً در سنین بالا این عمل همراه با جراحی های دیگر مانند تزریق چربی، کشیدن صورت، اصلاح پلکها، بالا کشیدن ابرو و... انجام می شود و باعث بهبودی چشم گیر و افزایش اعتماد به نفس این افراد می شود.

آیا جراحی بینی باید فقط توسط فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی انجام شود؟

باید توجه داشت تنها در رشته ای که به صورت آکادمیک آموزش جراحی زیبایی در دانشگاه آموزش داده می شود در رشته فوق تخصص جراحی پلاستیک و جراحی ثانویه بینی می باشد، که افرادی که در رشته جراحی عمومی فارغ التحصیل می شوند وارد این رشته در دانشگاه می شوند و مسلماً آموزش لازم را برای این اعمال دریافت کرده اند، در هیچ رشته ی دیگر آموزش های زیبایی به صورت آکادمیک و دانشگاهی در برنامه ی تحصیلی آنها وجود ندارد، البته در صورت تمایل، در رشته های دیگر پس از پایان دوره تخصصی، باید برای دوره فلوشیپ مجددا وارد دانشگاه شده و دوره زیبایی را به طور تکمیلی بگذرانند.
در ویزیت اولیه تمام نکات لازم وبهترین تکنیک برای بهبودی واصلاح اشکالت بینی شما توضیح داده خواهد شد ویک عکس برای شما نسخه میشود، ودر صورت انحراف بینی سی تی اسکن هم نسخه خواهد شد. در صورت تمایل به عمل یک جلسه دیگر برای ویزیت نهایی و تعین نوبت عمل به شما داده خواهد شد.

Rinoplasti(BurunEstetigi)AmeliyatiFiyatiNasilBelirlenir

روش مصرف داروها بعد از عمل بینی

استفاده از کپسول سفالکسین هر شش ساعت، کپسول نوافن هر۸ ساعت (در صورت داشتن درد مصرف شود) قطره فنیل افرین هر ۸ ساعت به مدت سه روز، سشتشو داخل بینی با سرم حداقل هر ۸ ساعت (برای خارج کردن ترشحات میتوانید از گوش پاک کن استفاده کنید) بعد از شستشو داخل بینی را حتما با پماد تتراسایکلین چرب کنید .
بیماران گرامی، مخصوصا با پوست چرب و ضخیم از خوردن غذای شور و پرچرب اجتناب نمایند و مصرف ترشیجات را کاهش دهند تا روند کاهش ورم بینی بهتر طی شود لازم به ذکر است هر نوع بینی بعد از جراحی متورم میشود و به نسبت کیفیت پوست و رعایت نکات، زمانی جهت برطرف شدن تورم نیاز دارد که از شش ماه تا دو سال متغیر است و تا دو هفته اول بعد از عمل بینی تورم زیادتر می شود، نوک بینی همیشه بیشتر متورم میشود و زمان بیشتری برای کاهش ورم نیاز دارد .
تعویض چسب به روش صحیح و به موقع کمک زیادی به کاهش تورم میکند اما تاثیری در فرم نهایی بینی ندارد .
ممکن است در روزهای اولیه بعد ازعمل، بینی کمی کج به نظر برسد و یا سوراخ های بینی نامتقارن باشد، نگران نباشید با کاهش تورم برطرف خواهند شد .
بسیار احتیاط کنید هیچگونه ضربه ای به بینی نخورد مخصوصا هفته های اولیه پس ازعمل جراحی .
در صورت امکان مستقیم بخوابید تا ضربه ای به بینی وارد نشود .

 

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید