Warning: Illegal string offset 'box_blank' in /home4/maghzoas/public_html/wp-content/plugins/SmartLinks/seo-smart-links-business.php on line 618

انواع بینی و جراحی‌های آن

در جراحی بینی تقسیمات معمولا بر اساس بافت پوستی و میزان ضخامت چربی آن و وجود غددسباسه و ضمائم آن می‌باشد و در بعضی موارد بینی‌ها به نژاد افراد، مانند نژاد زرد(آسیایی) افریقایی-آمریکایی و... تقسیم می‌شود و همچنین بر اساس افزایش سن که باعث تغییرات پوستی آن می‌شود نیز قابل تقسیم است.
در بینی‌های غضروفی و یا به اصطلاح استخوانی به دلیل –کم بودن ضخامت پوست تغییرات، قابل پیش بینی تر و مطلوب تر است و معمولا بیماران رضایت کامل از نتیجه عمل خود دارند.
در بینی‌های گوشتی به دلیل ضخامت پوستی زیاد و چربی زیاد پوستی وضعیف بودندر ناحیه غضروفی بینی نتیجه جراحی متوسط می‌باشد و باید بیماران واقع گرا بوده و تغییرات قابل انجام را قبل ازعمل توضیح داده شده ، مورد قبول بیمار باشد.
در بینی‌های پهن آفریقایی-مکزیکی تکنیک جراحی متفاوت است و باید بیمار از آن آگاه شود و معمولا روشی در جهت باریک کردن و افزایش ارتفاع پروژکشن بینی می‌باشد، نتیجه در صورت واقع گرا بودن مطلوب است.
در جراحی بینی‌هایی که ،در سنین بالا انجام می‌شود به دلیل شلی و زیاد بودن پوست دارای تکنیک‌های -مختلف--در بازسازی است که باعث شکل گیری و زیبایی بینی می‌شود و این در جهت کوچک کردن بینی نیست بلکه رفع عیوب وافزایش زیبایی آن می‌باشد.
در بینی های که دارای انحراف سپتوم میانی هستند ،مشکل تنفسی هم وجود دارد باید همراه جراحی زیبایی ، باز سازی انحراف بینی و مشکل تنفسی با هم انجام شود و در صورت وجود پولیپ بینی آن هم در حین جراحی تصحیح شود.

مزایای جراحی بینی چیست؟

فردی که غالب اوقات دچار گرفتگی بینی است، و یا فردی که بواسطه نازیبایی شکل ظاهری بینی اعتماد به نفس کافی ندارد با جراحی بینی می‌تواند زندگی خود را تغییر دهد.

بسیاری از افراد پس از جراحی بینی و رفع مشکلات ساختاری با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه به فعالیت‌ های روزمره خود می‌پردازند. فعالیت‌ هایی نظیر دویدن، شنا و یا حتی خوانندگی.

Burun-Estetigi-2

عمل جراحی زیبایی بینی باز یا بسته ؟

در روش جراحی زیبایی بینی بسته ، جراح بدون ایجاد برش در بیرون بینی ، تغییراتی در درون بینی ایجاد می کند و این عمل بیشتر برای ایراد های جزئی کاربرد دارد اما در روش باز جراح در پوست بینی برش هایی ایجاد می کند بدین ترتیب حفره های بینی به دو قسمت تقسیم می شوند و بعد از آن پوست بینی به سمت بالا کشیده می شود تا دسترسی بیشتری به داخل بینی پیدا شود . اما برای تشخیص اینکه کدام یک از انواع جراحی زیبایی بینی بهتر است باید گفت که آنچه حائز اهمیت است نتیجه نهایی جراحی است و فرآیند عمل جراحی خواه عمل جراحی باز و خواه عمل جراحی بسته تفاوت چندانی نخواهد داشت .

مدت استراحت در منزل چه مدت است ؟

۴ روز در منزل باید استراحت نسبی داشته باشید . مطالعه و تماشای فیلم و فعالیت های محدود مانعی ندارد.

 چه مدت لازم است از محل کار مرخصی داشته باشم ؟

بطور متوسط یک هفته

 چه مدت بعد از عمل می توان به مسافرت رفت ؟

بطور متوسط ۲-۳ هفته

چه مدت پس از عمل جراحی نتیجه نهایی کاملا واضح می شود؟

۱- در بینی هایی که پوست نازک دارند و باصطلاح استخوانی هستند،( بعد از حدود چهار ماه )
۲- در بینی هایی که پوست نسبتا ضخیم دارند، مثل غالب بیماران ایرانی،( بعد از حدود چهار فصل (یکسال )
در بینی هایی که پوست بسیار ضخیم دارند و باصطلاح گوشتی هستند، بعد از حدود چهار سال

لازم است از دو هفته قبل از عمل جراحی سیگار خود را کاملا قطع نمایید زیرا باعث اختلال در بهبود زخم می شود . هیچ داروی ضد التهابی و قرص های دارای ترکیبات آسپرین مصرف نکرده باشید زیرا باعث خونریزی حین عمل میشود.

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی یا راینوپلاستی) می تواند باعث بهبود ظاهر بینی، اصلاح عملکرد آن، یا هر دوی این موارد شود. عمل جراحی اصلاح عملکرد بینی معمولاً شامل اصلاح ساختار بینی برای بهبود عملکرد تنفس است که بخشی ازقیمت و هزینه آن یا تمام مبلغ هزینه عمل جراحی می تواند مشمول بیمه خدمات درمانی باشد. به هر حال، عمل های جراحی انجام شده برای افزایش زیبایی و بهبود ظاهر معمولاً مشمول بیمه نیستند و هزینه آن باید توسط خود فرد بیمار پرداخت شود.

برای بسیاری از ما، هزینه وقیمت عمل جراحی زیبایی بینی زیاد و چشمگیر است و معمولاً برای پرداخت این هزینه نیاز به تامین منابع مالی مورد نیاز وجود دارد. به خاطر این که هزینه پرداختی بابت جراحی بینی یک سرمایه گذاری زیربنایی و اساسی در زندگی فرد است، برای بیماران اهمیت دارد که با عامل های احتمالی تاثیر گذار بر هزینه عمل جراحی آشنا باشند و از یک جراح عالی برای انجام عمل استفاده کنند تا به این ترتیب امکان دستیابی به نتایج مورد انتظار پس از عمل جراحی افزایش پیدا کند.

در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید