Warning: Illegal string offset 'box_blank' in /home4/maghzoas/public_html/wp-content/plugins/SmartLinks/seo-smart-links-business.php on line 618

"این مطب صرفاً جنبه اطلاع رسانی داشته و خدماتی در این زمینه ارائه نمیگردد"

لاغری شکم و پهلو 1

بهترین راه برای صاف کردن شکم

بسیاری از بزرگسالان آرزوی داشتن یک شکم صاف یا به اصلاح " شکم شش تکه" را در سر دارند.علت چاقی شکم می تواند با عوامل مختلفی در ارتباط باشد. در صورتی که میانسال هستید، حامله شده باشید یا گاهی اوقات غذای زیادی خورده باشید یا حتی آبجوی زیادی مصرف کرده باشید، احتمالا یک تایر زاپاس دارید که می خواهید از شر آن راحت شوید و برای کوچک کردن شکم اقدام نمایید . بنابراین بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و لاغری موضعی آن چیست؟ آیا این کار به سادگی با کرفتن رژیم غذایی لاغری خاص یا انجام ورزش های خاص است؟

در صورتی که شکم بسیار چاقی داشته باشید، احتمالا دچار فشار خون بالا، دیابت نوع ۲، بیماری قلبی، زوال عقل و سرطان های مشخصی از قبیل سرطان سینه و سرطان روده بزرگ می شوید پس بهتر است به فکر راه حلی برای کوچک کردن شکم و پهلوهای خود باشید. روش های متفاوتی برای لاغر کردن شکم و پهلوی خود وجود دارد. یکی از این روشها استفاده از داروهای گیاهی لاغری طبیعی بوده و به طور مؤثری به کاهش وزن کمک می‌کنند. در ادامه به بررسی روش های لاغری موضعی و زیبایی و عوارض جراحی زیبایی شکم می پردازیم.

میزان چربی شکم شما چقدر است؟

دقیق ترین شیوه برای تعیین چربی شکم گرفتن  سی تی اسکن یا ام آر ای است.  اما راه ساده تر و کم هزینه تری نیز وجود دارد.

.یک متر نواری بردارید ، و دور کمر خود  در قسمت پایین شکم بگیرید و قطر شکم خود را اندازه گیری کنید. این کار را وقتی در حالت ایستاده قرار دارید انجام دهید و مطمئن شوید که چسب نواری صاف است. دور کمر افراد سالم برای زنان کمتر از ۸۹ سانتی متر و برای مردان کمتر از ۱۰۲ سانتی متر است در صورتیکه عدد نشان داده شده برای شما بیش از موارد فوق باشد ، نیاز به  آب کردن شکم خود دارید .

اندازه‌گیری درصد چربی بدن با تجزیه و تحلیل و آنالیز بدن ، به شما گزارش اندازه‌گیری‌های دقیقی از ترکیب بدن، از جمله شاخص توده بدن (BMI)، توده بافت بدون چربی، توده بافت چربی و رقم کسر چربی بدن می دهد .این آزمایش همچنین نتایج را به صورت موضعی نشان می‌دهد، این امر به تعیین مناطقی از بدن که نیاز به توجه بیشتری دارد، کمک می‌کند. اندازه‌گیری ترکیب بدن برای تعیین سطح کلی تناسب اندام مفید است. برای افرادی که در حال اجرای یک برنامه کاهش وزن و یا تناسب اندام هستند، این اندازه‌گیری می‌تواند مبنای مهمی برای سنجش پیشرفت و تهیه یک برنامه منطبق با نیازهای خاص خود باشد.

۱- لیزر لیپولیز

 یکی از روش های درمان چاقی شکم، لیزر لیپولیز است.

مزایا

 • بی خطر است
 • موثر است
 • کبودی برجا نمی گذارد و به بافت آسیب نمی زند
 • به زمان بهبودی نیاز ندارد و جزو روشهای لاغری شکم و پهلو محسوب می شود
 • به ورزش پس از درمان نیاز ندارد

لیزر لیپولیز از بیش از ۴۰ سال پیش در بازار وجود داشته است و راه حل هایی علمی و نوآورانه برای بسیاری از مشکلات زیبایی گسترده در پزشکی زیبایی و از جمله یک روش برای رفع چاقی شکم می باشد.

نتایج

در این روش درمانی آب کردن شکم بسته به نیازهای شما، درمان شما خصوصی می شود و به شما کمک می کند تا مشکلات زیبایی اندام و صورت خود را برطرف کنید.ترکیب روش های درمانی مختلف منجر به نتایح شگفت انگیز می شود، حتی در موارد بسیار دشوار.

لیزر لیپولیز یک درمان زیبایی جدید است که جایگزین لیپو ساکشن شده است و در این روش به منظور لاغری موضعی شکم نیازی به جراحی نیست.

روش لیزر لیپولیز غیرتهاجمی، بدون درد، بدون جای زخم و بخیه و مجزا است، به زمان بهبودی نیاز ندارد و بسیار کارآمد است. فراصوت تنها روش درمانی تایید شده  برای کاهش چربی موثر غیرتهاجمی برای کاهش وزن طولانی مدت و داشتن بدن خوش فرم و لاغری شکم است.

طول مدت درمان

خیلی سریع می توانیم شاهد تفاوت در بافت چربی تحت درمان باشیم.

عوارض جانبی

قطعا نه. لیزر لیپولیز از یک موح فراصوت فوکوس شده خاص استفاده می کند که دقیقا چربی را مد نظر دارد و آسیبی به رگ های خونی، عصب ها و بافت ها وارد نمی کند.

تفاوت بین روش درمانی لیپو و لیپولیزر

لیپولیزر به عنوان یکی از بهترین روشهای لاغری شکم و پهلو ، صرفا سلول چربی را کوچک می کند، چربی را سالم جدا می کنیم و بدن با کمک لیزر آن را بیرون می کشد. تفاوت این روش در این  است که احتمال اینکه وزن بیمار به حالت قبل برگردد کمتر است، زیرا بدن باید برای جایگزینی سلول چربی جدا شده یک سلول چربی جدید ایجاد کند.

این روش درمانی درد ناک است؟

به هیچ وجه.درمان با لیزر لیپولیز بسیار آرام و بی خطر است. فرد به هیچ  وجه احساس ناراحتی نمی کند

هزینه

هزینه های لاغری شکم و پهلوها کاملا به این بستگی دارد که می خواهید چه کاری را انجام دهید. با مشورت با یکی از اعضای کادر مجرب کلینیک، هزینه کار برای شما تعیین می شود

مزیت این روش نسبت به لیپوساکشن

در این روش درمانی لاغری شکم و پهلو، نیازی به جراحی زیبایی کوچک کردن شکم و تزریق داروی بیهوشی نیست، خونریزی بوجود نمی آید و به بافت صدمه ای وارد نمی شود. پس از درمان نیازی به استراحت در تخت خواب نیست، هزینه بسیار کمتری دارد و خطر عفونت MRSA یا C Difficile یا هر نوع عفونت دیگر وجود ندارد. نتایج بلند مدت دارد ، بدون اینکه  همانند روش لیپوساکشن، سلول های چربی در نواحی دیگر ذخیره شوند.

فاکتورهای مهم تاثیرگذار بر موفقیت درمان چاقی و لاغری سریع شکم و پهلو با استفاده از روش لیپوساکشن شکم عبارتند از: مقدار و موقعیت چربی شکم، سابقه افزایش و کاهش وزن، سابقه بارداری، سن و جنسیت بیمار.

به هر حال سن بیمار یک فاکتور مهم در موفقیت درمان لپیوساکشن محسوب نمی شود. بعضی از راضی ترین بیماران انجام دهنده عمل لیپوساکشن خانم هایی هستند که سن آنها بیشتر از ۶۰ سال بوده است. در زنان مسن که وضعیت بدنی آنها سالم است، لیپوساکشن می تواند وضعیت چاقی شکم را با کمترین ریسک و ناراحتی درمان کند. همچنین در این حالت هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت پس از درمان وجود ندارد. در این حالت به بیماران توصیه می شود در رختخواب نمانده و به جای آن اطراف خانه خود راه بروند یا خانه را برای یک پیاده روی کوتاه در بعد از ظهر روز انجام عمل جراحی ترک کنند. این انتظار وجود دارد که بیمار حداقل روزی یک یا دو بار از صبحگاه پس از روز انجام عمل جراحی دوش بگیرند. لیپوساکشن شکم و سایر عمل های جراحی داخل شکم خطرناک نیستند. به هر حال سایر فاکتورهای خطر که می توانند بر ایمنی نسبی و نتایج زیبایی نهایی لیپوساکشن شکم تاثیر گذار باشند عبارتند از: عمل جراحی قبلی شکم، استفاده از روش درمانی لاپروسکوپی در ناحیه شکم.

مراحل لاغری شکم و پهلو

چهار گام برای کنترل چربی و لاغری موضعی شکم وجود دارد: ورزش، رژیم غذایی لاغری، خواب و مدیریت استرس

۲- دستگاه . ThermaShape

دستگاه  ThermaShape به عنوان یک روش لاغری شکم و پهلو، مخصوص سفت کردن نواحی شکم، ران یا باسن است. دستگاه  ThermaShapeبا عرضه میزان کنترل شده انرژی رادیوفرکانسی به لایه پوست کار می کند تا پوست سفت تر و جوان تری را به شما ارائه کند. این دستگاه  نه تنها باعث تغییرات محسوس و ساختاری در بافت های کم سطح می شود، بلکه بافت های چربی لایه های پوست را نیز دستخوش تغییر می کند. پس از درمان، سلول های چربی کوچک می شوند. پوست صاف تر می شود و توررفتگی آن از بین می رود.

این دستگاه برای چه کسانی مناسب است؟

زنانی که نیازمند لاغری شکم هستند در هر سن و با هر نوع پوست می توانند از درمان بوسیله دستگاه ThermaShape بهره مند شوند.با این حال، زنان باردار و زنان دارای دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب یا کسانی که درداخل بدن آنها فلز قرار داده شده است، نمی توانند از دستگاه  ThermaShape استفاده کنند، زیرا تداخل فرکانس رادیویی را تجربه می کنند.

طول درمان

در حالت معمولی ۸ تا ۱۰ جلسه. یک جلسه بسته به ناحیه مورد درمان حدود ۴۵ دقیقه طول می کشد. جلسات بعدی باید هر چهار تا هشت هفته یک بار  انجام شوند تا فرم بدن حفظ شود.

در طول درمان بیمار چه احساسی دارد؟

در حین درمان لاغری شکم و پهلو، بیمار احساس سوزن سوزن شدن خفیف و گرمای کمی می کند، مشابه احساسی که در ماساژ گرم به فرد دست می دهد.

نتایج

پس از درمان چاقی شکم، شاهد قرمزی و گرمی پوست خود خواهید بود. هر دو علامت در عرض یک یا چند ساعت از بین می روند. فردممکن است در همان جلسه اول سفت شدن نواحی مورد نظر بدن خود را شاهد باشد. کاهش اندازه یا توررفتگی مورد نظر پس از اتمام دوره درمان قابل مشاهده است

۳- لیپولایت

لیپولایت یکی از راههای لاغری شکم و پهلو با فن آوری لاغری لیزری غیرتهاجمی. لیپولایپ از نور قرمز LED با کیفیت بهره می برد که ثابت شده باعث افزایش کلاژن و الاستین و در نتیجه سفت شدن پوست می شود. همچنین ثابت شده است که نور قرمز LED باعث تحریک توانایی طبیعی بدن برای از بین بردن چربی می شود، فرآیندی که لیپولیز نام دارد. در طول این فرآیند، بدن اسیدهای چربی را آزاد می کند که در طول ورزش توسط بدن مصرف می شوند.

لیپولایت مجهز به ۸ بالشتک LED است. بسته به ناحیه بدن مورد نظر، توصیه می شود که در هر زمان ۴ تا ۸ بالشتک روی آن ناحیه قرار داده شود.پس از هر جلسه، باید ورزش کنید. ما هر نوع برنامه ورزشی ای را توصیه می کنیم، اما هدف سوزاندن حداقل ۳۵۰کالری در انتهای آن است.

بالشتک ها با یک تسمه پلاستیکی قابل تنظیم بر روی ناحیه سفت می شوند. در طول درمان لاغری شکم و پهلو، بالشتک ها برای بدست آوردن بیشترین اثر مستقیما روی پوست قرار داده می شوند. درمان بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد و در طول آن گرمای دیودهای LED در بالشتک ها را احساس می کنید. توصیه می شود که بین جلسات درمانی فاصله یکسانی وجود داشته باشد، به طور میانگین دو جلسه در هر هفته به مدت ۴ هفته.

روش لیپولایت برای افرادزیر مناسب نیست؟

 • افراد زیر ۱۸ سال
 • زنان باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری کبد/کلیوی
 • افراد دارای تنظیم کننده ضربان قلب/بیماری قلبی
 • افراد مبتلا به بیماری خود ایمنی
 • افرادی که پین یا فلز در بدن آنها قرار دارد
 • افراد دارای مشکلات تیروئید
 • افراد مبتلا به عفونت ادرار

قبل و پس از درمان چه کارهایی باید انجام داد؟

قبل و بعد از درمان لاغری شکم و پهلو چای، قهوه یا نوشیدنی های الکلی مصرف نکنید و پس از درمان زیاد آب بنوشید. قبل و پس از عمل حداقل به مدت دو ساعت چیزی نخورید. به منظور سوختن چربی آزاد شده و ذخیره نشدن آن در بدن، ضروری است که بیماران پس از هر جلسه درمان به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنند.

طول درمان

هر جلسه ۳۰ دقیقه طول می کشد. با این حال، جلسه اول بیشتر طول می کشد، زیرا فرم های پزشکی باید تکمیل شود و وزن و قد فرد اندازه گیری شود.

در طی درمان بیمار چه احساسی دارد؟

بالشتک های LED در طول درمان لاغری شکم و پهلو گرم می شوند. این روش درمانی برای شما تجربه آرامش بخش و تسکین دهنده ای به همراه دارد.

نتایج

نتایج این روش لاغری شکم و پهلو را معمولا پس از جلسه اول می توان مشاهده کرد. با این حال، برای کسب بیشترین نتایج، یک دوره ۸ تا ۱۰ جلسه ای توصیه می شود. این جلسات عموما هفته ای دو بار در یک دوره چهار پنچ هفته ای صورت می گیرند. کاهش چند سانتی تری را در فورا پس از درمان می توان مشاهده کرد و کاهش چند سانتی متری بیشتر در طول روز رخ می دهد.

آیا می توان چربی نواحی بسیاری از بدن را یکباره و سریع از بین برد؟

با ۸ بالشتک می توان چربی دو ناحیه را از بین برد.  با این حال، در صورتی که نواحی مخصوصی از قبیل چربی شکم مد نظر شما باشد، نتایج از بین رفتن چربی بهتری خواهید داشت. وقتی درمان یک ناحیه به اتمام رسید، برای کاهش چربی در نواحی دیگر به دوره های بیشتری نیاز دارید. شما باید یک وقفه دو هفته ای بین دوره های درمان لاغری شکم و پهلو ایجاد کنید تا بدن به حالت نرمال خود برگردد.

آیا این روش برای همه افراد کارآمد است؟

تنها سه درصد از افراد نتایج جزئی را نشان داده اند. باید در طول یک برنامه ۱۰ جلسه ای انتظار داشته باشید بین ۲ تا ۶ سانتی متر چربی از دست بدهید.

آیا این روش درمانی خطراتی دارد و آیا دردآور است؟

هیچ خطر و دردی در این روش لاغری شکم و پهلو وجود ندارد.

این روش پس از بدنیا آوردن بچه جواب می دهد؟

روش لیپولایت مخصوص مادران جدیدی است که دیگر بچه خود را شیر نمی دهند.

مزایای این روش به نسبت لاغری با نور لیزر چیست؟

این روش بی خطر و موثر است. هیچ خطری برای چشم ها و اندام های دیگر بدن ندارد. سیستم لیزر پرتوی مستقیمی دارد. پرتوی LED دچار شکست می شود و از این رو ناحیه بزرگتری را پوشش می دهد. نتایج بهتری برای لاغری شکم و پهلو را عرضه می کند.

آیا به مراقبت پس از درمان نیاز است؟

این مساله بسته به وزن و نتایج بدست آمده اختیاری است. نتایج دائمی هستند، اما بسیاری از بیماران هر یک ماه یا هر چند ماه یک بار  در جلسات تکمیلی شرکت می کنند.

در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید