"این مطب صرفاً جنبه اطلاع رسانی داشته و خدمات جراحی در این زمینه ارائه نمیگردد"

لاغری موضعی با لیزر لیپولیز و مزوتراپی

لیزر لیپولیز  جدیدترین شیوه لیزردرمانی و لاغری موضعی است که در آن بدون درد، بدون سوزن و بدون زمان از کارافتادگی، وزن خود را کاهش دهید و بدنی متناسب خواهید داشت.

اندازه‌گیری درصد چربی بدن با تجزیه و تحلیل و آنالیز بدن ، به شما گزارش اندازه‌گیری‌های دقیقی از ترکیب بدن، از جمله شاخص توده بدن (BMI)، توده بافت بدون چربی، توده بافت چربی و رقم کسر چربی بدن می دهد .این آزمایش همچنین نتایج را به صورت موضعی نشان می‌دهد، این امر به تعیین مناطقی از بدن که نیاز به توجه بیشتری دارد، کمک می‌کند. اندازه‌گیری ترکیب بدن برای تعیین سطح کلی تناسب اندام مفید است. برای افرادی که در حال اجرای یک برنامه کاهش وزن و یا تناسب اندام هستند، این اندازه‌گیری می‌تواند مبنای مهمی برای سنجش پیشرفت و تهیه یک برنامه منطبق با نیازهای خاص خود باشد.

لیزر لیپولیز سطح پایینی از انرژی لیزر را ساطع می کند که باعث ایجاد  سیگنال شیمایی در سلول های چربی  و لاغری موضعی شکم و پهلو می شود. سیگنال شیمیایی  تری گلیسیریرهای ذخیره شده را به اسیدهای چرب و گلیسرول تقسیم می کند و آنها را از طریق کانال هایی در غشای سلولی آزاد می کند. سپس  اسیدهای چرب و گلیسرول  دور بدن به بافت هایی انتقال داده می شود که در طول سوخت و ساز از آنها برای تولید  انرژی استفاده می کنند. این فرآیند آزادسازی اسید چرب واکنشی طبیعی به بدن در هنگامی است که بدن به چربی های ذخیره شده نیاز پیدا می کند و از این رو لیزر لیپولیز هیچ واکنش غیرطبیعی ای را در بدن ایجاد نمی کند، همچنین بر ساختارهای مجاور از قبیل پوست، رگ های خونی یا عصب های پیرامونی اثری ندارد و به آنها آسیب وارد نمی کند. یک دوره ورزشی پس از درمان لاغری موضعی، سوخت و ساز کامل و از این رو حذف اسیدهای چرب آزاد شده از بدن را تضمین می کند.

لیپولیزر از  سطوح  کم نور قرمز مرئی لیزر برای ایجاد یک اثر تحریک  زیستی در بافت چربی مورد نظر و لاغری موضعی آن ناحیه استفاده می کند که اصطلاحا لیپوساکشن شکم میگویند. این تحریک از مسیرهای شیمایی نرمال است که بدن برای آزاد کردن منابع انرژی در هنگام نیاز مورد استفاده قرار می دهد، بنابراین لیپولیزر هیچ اثر غیرطبیعی ای در بدن ایجاد نمی کند و به بافت های بدن از قبیل سلول ها، رگ های خونی یا عصب های پیرامونی یا اندام های حیاتی آسیب وارد نمی کند.

لاغری موضعی 2

درمان لاغری موضعی بر روی انواع پوست و در همه قسمت های  بدن که چربی ناخواسته ذخیره شده است، صورت می گیرد و پس از درمان می توانید فعالیت عادی  خود را از سر بگیرید.

لیزرلیپولیز به عنوان روش درمان لاغری شکم و پهلو، بازو، سینه های مردان، کفل و ران و همچنین نواحی کوچکتر بدن از قبیل خط چانه، ناحیه گردن و چانه محبوبیت پیدا کرده است. این روش درمانی به نسبت روش سنتی لاغری موضعی یعنی لیپوساکشن خطرات کمتری در بردارد و نسبت به روش های جراحی غیرتهاجمی تر است، به برش کمتری نیاز دارد و جای زخم و بخیه کمتری برجا می گذارد..

مزوتراپی یا آب کردن چربی یک روش جدید برای کاهش چربی یا سلولیت است که با تزریق مستقیم  میزان کمی لیسیتون سویا و نمک صفرا  به نواحی مثل کفل، کمر و ران که چربی زیادی دارند، انجام میگیرد.

ترکیب تزریق شده باید دیواره های سلولی را از بین ببرد  تا محتویات سلول ها به طور موثر سوخت و ساز  و دفع شوند، چربی این نواحی از بین برود و لاغری موضعی روی دهد.

نحوه کار مزوتراپی

روش درمانی مزوتراپی برای درمان چاقی شکم و پهلو کاملا غیرتهاجمی است و از داروهای هومیوپاتی و ویتامین ها استفاده می کند که که به لایه میانی پوست ( که از لحاظ عملی میانپوست نامیده می شود) تزریق می شوند. با انجام این روش درمانی، پزشک می تواند تمام این مواد ضروری را داخل بدن فرد بیمار فرو کند تا فرآیند سوخت چربی ( که عموما پس از پوست انداختن به صورت طبیعی از بدن شما خارج می شود) و حذف سلولیت شروع شود و در عین حال به ترمیم چین و چروک پوست کمک می کند. از این رو، بدن از داخل درمان می شود و در نتیجه از وابستگی به شیوه های درمانی تهاجمی تر و دردناک تر رهایی پیدا می کند.

هر جلسه درمانی در این روش بیشتر از یک ساعت طول نمی کشد. میزان کل جلسات مورد نیاز به منظور مشاهده نتایج قابل توجه متغیر است، اما برای اینکه بیمار بیشترین نتایج زییایی را بدست آورد، به یک دوره ۵ تا ۱۵ جلسه ای نیاز دارد.

عوارض مزوتراپی بسیار ناچیز است. بنابراین این روش درمانی به دلیل خطرات کم و هزینه مقرون به صرفه ای که دارد، نسبت به جراحی و داروهای خوراکی ترجیح داده می شود. به دلیل سوزن های بسیار ریزی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد روش دردناکی برای لاغری سریع شکم و پهلو نیست، تزریقات عمیق نیستند و تنها به لایه میانی پوست نفوذ می کنند و چیزی که فرد احساس می کند بیشتر شبیه یک خراش کوچک با ناراحتی خفیف است. کبودی جزئی، ورم و علائم تزریق همه خیلی زود از بین می رود. عفونت، آلرژی، جای زخم یا اختلالات رنگدانه ای به ندرت پیش می آید.

نواحی قابل درمان

رایج ترین نواحی ای که مزوتراپی را بر روی آنها می توان انجام داد شامل شکم، صورت، گردن، دست می شود که در آنها هدف اصلی کم کردن یا حذف چین و چرک و در نتیجه جوان سازی پوست است، با این حال این روش درمانی لاغری موضعی همچنین در بخش های مختلفی ز بدن ( از قبیل کفل، ران یا بازو) مورد استفاده قرار می گیرد تا آنها را متناسب کند و باعث رفع سلولیت شده و رسوب های چربی را ذوب کند. علاوه براین، مواردی مرتبط با بیماری های پوستی و غیره وجود دارند که بر دستگاه اسکلتی عضلانی اثر می گذارند که می توان به طور موثر با روش مزوتراپی آنها را درمان کرد.

در حقیقت مزوتراپی پوست صورت با استفاده از جدیدترین فن آوری ها می تواند پوستی جوان را عرضه کند و سلولیت ها را کاهش دهد و لاغری موضعی انجام دهد و در عوض مکش سلول های چربی، آنها را داخل بدن ذوب می کند. در نتیجه، سلولیت ها و رسوب های چربی ناپدید می شوند و یک پوست صاف و جوان در نواحی درمان شده ظاهر می شود. علاوه براین،اغلب بیماران به لطف نداشتن زمان بهبودی، فورا می توانند به سرکار و زندگی روزمره خود برگردند.

لیپوساکشن با لیزر که لیپواسکالپچر، لیزر لیپولیز و لیپولیزر نامیده می شود،  تحولی در روش های کاهش چربی و لاغری موضعی ایجاد کرده است و باعث شده درد لیپوساکشن معمولی را دیگر در این روش تجربه نکنید.  روشهای لیپوساکشن اولیه شامل استفاده از یک لوله فلزی تو خالی به نام کانول برای برداشتن چربی اضافه بود.کانول این کار را با مکش چربی مثل یک جاروبرقی انجام می داد. کانول از طریق برش وارد بدن می شود و سپس این بر ش ها با بخیه بسته می شود و کبودی و درد از عوارض لیپوساکشن آن است.

لیپوساکشن با لیزر عموما غیرتهاجمی است، به عبارت دیگر مجبور نیستید تجربه درد روش  لیپوساکشن اولیه را داشته باشید و درمان به طور کلی در کلینیک صورت می گیرد. در این روش لاغری موضعی، بهبود سریع تر اتفاق می افتد و تقریبا درد یا کبودی بوجود نمی آید. نتیجه هر نوع لیپوساکشن یک شکل بدن جدیدا متناسب شده با چربی کمتر است، مخصوصا در نواحی که نسبت به کاهش چربی مقاوم هستند.

روش  اسمارت لایپو غیرتهاجمی است و سلول های بافت چربی را با استفاده از لیزر حل می کند که همچنین رشد کلاژن را بهبود می بخشد. بهبود کلاژن   باعث می شود پوست بدن سفت تر به نظر برسد، در حالی که در بعضی از روش های دیگر لیپوساکشن بدن شل و ول می شود. روش اسمارت لایپو تحت بی هوشی موضعی یا عمومی و به صورت سرپایی صورت می گیرد.

لیپوساکشن با لیزر عموما برای نواحی زیر صورت می گیرد:

  • گردن
  • بازو
  • شکم
  • کمر
  • مفاصل ران
  • کفل
  • ران
  • زانو

پس از انجام لاغری موضعی با این روش، اغلب بیماران در عرض یک هفته به سرکار خود برمی گردند و نتایج مثبت را می توان در عرض چند روز پس از جراحی لیپوساکشن  مشاهده کرد.

لاغر موضعی: بازو، شکم، سینه و صورت

لیزر لیپولیز یک روش درمانی فوق العاده برای کوچک کردن بازو است که شامل قرار دادن لیزر در بازوها به منظور حل کردن چربی ای است که در این ناحیه انباشت شده است و بیمار نیازی به انجام ورزش بیشتر ندارد..

در این فرآیند چربی به یک امولسیون روغن تبدیل می شود که سپس به صورت طبیعی توسط بدن دفع می شود. این روش یک جای زخم داخل بازور باقی می گذارد، اما برای بازیابی ظاهر زیبای بازوها روش فوق العاده ای است. علاوه براین، این روش درمانی لاغری موضعی نسبت به لیپوساکنش غیرتهاجمی تر است و از این رو زمان بهبودی سریع تری دارد.

در  روش TLA  که با تزریق مقدار زیادی محلول در موضع انجام می شود ، نیازی به بخیه زدن نیست و عموما.  پس از درمان، بیمار بدون هیچ مشکلی به خانه می رود و نیازی به تبعیت از توصیه های خاص پزشک را ندارد. این روش جراحی لاغری موضعی زندگی و کار فرد را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

بررسی کنید که کدام روش برای بازیابی ظاهر زیبای بازوی شما بهتر است.

لاغری موضعی 1

روش درمانی لییولیزر  مخصوص کاهش چربی و لاغری موضعی شکم را می توان در انواع پوست و تمامی نواحی بدن که چربی ناخواسته ذخیره شده است، صورت داد و می توانید پس از درمان فعالیت عادی خود را از سر بگیرید. نتایج را می توان پس از یک جلسه درمان مشاهده کرد و کاهش وزن دقیقا پس از هر جلسه مشخص است. در این روش بدن شما عملا ساخته و متناسب می شود. درمان ۴۵ دقیقه ای با استفاده از ۶۵ دیود لیزر  ژاپنی در ۱۲ بالشتک درمانی لیزر دارای طول موج دوبرابر لایه های چربی زیرپوستی و عمیق تر را هدف قرار می دهد  و محتوای سلول های چربی شما را آزاد می کند و از این رو ناحیه مورد نظر را کوچک می کند.پس از هر جلسه درمان لاغری موضعی می توان به نتایج قابل توجه آن پی برد.

عموما با هر بار درمان، ۲ تا ۴ سانتی متر از دور شکم کاهش پیدا می کند. یک دوره درمانی ۸ تا ۱۰جلسه ای به مدت ۴ تا ۵ هفته، با حداکثر ۲ جلسه درمانی در یک هفته، توصیه می شود.

لیپوساکشن موضعی قسمت پایین پا توسط لیزر لیپولیز ، باعث سفتی پوست می شود، ماهیچه ساق پا را پس از عمل نرم و جمع و جور می کند، اثرات جراحی باقی نمی ماند، علاوه براین،  پس از عمل فرد سریعا بهبود پیدا می کند،. علاوه براین،  پس از ماساژ، درد و ناراحتی و زمان پوشیدن لباس تنگ ( در حدود ۴ تا ۵ روز) جراحی کوچکتری صورت می گیرد.

این روش یک فن آوری لیپوساکشن غیرتهاجمی و بی خطرترین شیوه لاغری موضعی است. و لیپولیز لیزری سرد سلول های چرب بدن را از بدن بزرگسالان دارای تعداد مشخصی از سلول های چرب بیرون می کشد، بنابراین در مقایسه با ورزش، رژیم غذایی، قرص های لاغری ، لیزر لیپولیز در واقع  تعداد سلول های چرب را کاهش می دهد، از این رو اثری دائمی دارد. نیازی به مراجعه مجدد نیست.

در روز درمان، پزشک شما پیش از ایجاد برش‌های کوچک از یک بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان استفاده می‌کند. در مرحله بعد، پیش از واردکردن کانول ارتعاشی ساکشن لیپوماتیک یک مایع بی‌حس‌کننده به محل تزریق می‌شود. با تقبل قیمت لیپوماتیک این دستگاه پیچیده به‌طور انتخابی به مکش چربی‌ها می‌پردازد، به‌گونه‌ای که مجراها را حذف کرده، و عروق خونی را دست‌نخورده باقی می‌گذارد، و از این‌رو موجب ترومای کمتر در سلول‌های چربی می‌شود (بدین معنی که چربی حذف شده در طول لیپوماتیک امکان انتقال استثنایی ذخیره چربی برای بزرگ کردن باسن و بزرگ کردن طبیعی سینه با استفاده از روش انتقال چربی را فراهم می‌سازد. جراحی لیپوماتیک به‌طور متوسط ۲-۱ ساعت طول می‌کشد.

هزینه

هزینه و قیمت روش های کاهش چربی بدون عمل جراحی هر پزشک و همچنین در هر شهر متفاوت است. مشابه هر روش درمانی جدید دیگر، کل هزینه درمان با استفاده از این روش بالاتر از لیپوساکشن سنتی است.

به خاطر اینکه لاغری موضعی یک درمان انتخابی است، موسسات بیمه معمولاً هزینه های آن را پوشش نمی دهند. با این وجود بسیاری از جراحان به بیماران خود طرح های تامین مالی پیشنهاد می کنند که با استفاده از این طرح ها پرداخت هزینه های درمان برای بیمار امکان پذیر و مقرون به صرفه تر می شود.