Warning: Illegal string offset 'box_blank' in /home4/maghzoas/public_html/wp-content/plugins/SmartLinks/seo-smart-links-business.php on line 618

انواع لیزر پوست

دو نوع لیزر پوست برای جوان سازی پوست وجود دارد.

در نوع اول لیزر پوست ،با انجام لیزردر پوست شما آسیب های یک شکل ایجاد می شود شبیه به کنده شدن شیمیایی عمیق پوست یادرمابریشن dermabrasion است .

نوع دوم لیزر پوست ، مانند یک مته سوراخ های کوچکی درلایه های عمیق پوست ایجاد می شودکه به آن جوان سازی قسمت کوچکی از پوست گفته می شود.بیشتر جراحان معتقدهستنددر نوع اول لیزر پوست ، لیزر روی قسمت های بیشتری از پوست انجام می شود ماننداین که پوست شما کنده یا درمابریشن شود.

درجوان سازی پوست به وسیله لیزر در نوع دوم فقط قسمت هایی از پوست آسیب میبیند .باوصل شدن نقطه ها به همدیگر پوست شما جمع می شود جایی که کلوژن ها بین سوراخ های پوست شما توسط لیزر تزریق شده است.لیزر کردن قسمت هایی از پوست کمتر به پوست شما آسیب میزند وخطر آن این است چون بامته انجام می شود زخم های آن عمیق تر است هرچه درمان سخت تر باشد زخم های آن نامطلوب تر است.

مانند متدهای دیگر جوانسازی پوست ،لیزر درمانی پوست برای ازبین بردن چین وچروک ها.لکه پوستی ، لکه هایی که با افزایش سن روی پوست ایجادمی شود وآکنه ویاموارد دیگر موثر است .لیزر پوست برای صورت وجاهای خاصی از بدن انجام می شود.ویژگی های خاص پوستی شما مانند بافت ومیزان لطافت پوست شما میتواند مواردی باشد که باید در انجام لیزر مورد توجه قرار گیرد که آیا شما انتخاب درستی برای انجام لیزر هستید یا خیر ؟

بعضی ازافراد ممکن است از انجام دادن لیزر پوست بسیار راضی باشند مانند لیزر کردن افتادگی پلک چشم که به زیاد شدن سن در افراد ایجادمی شود.

جوان سازی پوست بوسیله لیزر

برای انجام لیزر بیمار باید بیهوش شود. البته این بستگی به درمان لیزر و ناحیه ای که قرار است لیزر شود دارد .در بعضی موارد بی حسی موضعی هم کافی میباشد.برای نواحی بیشتری که قرار است لیز رشود بیهوشی کامل نیاز است.احیا و ریکاوری بیمار هم بستگی به تکنیک های استفاده شده وعمق درمان بوسیله لیزر دارد.

آماده شدن برای جوان سازی پوست

قبل از انجام لیزر پوست برای جوان سازی پوست ،پزشک شما پیش درمانی را برای شما آغاز میکند و با تجویز کرم ها ی خاص ،لوسیون ها و پمادهای ژله ای برای چند هفته ویا بیشتر شمارابرای لیزر پوست آماده می کند. همچنین شما باید داروهای خاصی راهم قبل از لیزر مصرف کنید و پزشک به شما توصیه های اضافه تری را به شما پیشنهاد خواهدکرد.

جوان سازی پوست توسط پزشک متخصصص انجام می شود.این روش در مراکز سر پایی و بیمارستان ها انجام می شود همچنین شما به کمک یک نفر نیاز دارید تاشما را بعداز عمل به خانه برگرداند و یک تا دو روز درهفته به شما کمک کند.

درمان ها قبل از لیزر پوست برای تسکین درد شما آغاز میشود. اغلب برای انجام  جوان سازی پوست از بیهوشی های موضعی که در سیاهرگ تزریق می شود استفاده می کنند ودر بعضی مواقع بیمار به صورت کلی بیهوش می شود.

زمانیکه دوره درمان کامل شد پوست شما با پمادها وژله های پزشکی پوشانده میشود ودر بعضی از مواقع از بانداژ یا پوشش هایی برای پوست شما استفاده می کنند.

اقداماتی قبل از لیزر درمانی پوست

قبل از هراقدامی شما باید با یک متخصص پوست مشورت کنید که آیا انجام لیزر پوست برای شما موثر است یا نه.اگر شما دچار سرما خوردگی های شدیدمی شوید و یا در اطراف دهانتان تب خال ظاهر میشود باید پزشک خود را مطلع کنید.لیزر پوست صورت برای افرادی که حساسیت دارند ویا بیماری خاصی داردند میتواند باعث بروز تاول های شدیدی بر پوست شود.

اگر شما قصد انجام لیزر پوست برای جوان سازی پوست خود رادارید پزشک به شما پیشنهاد می کندکه هیچگونه دارو و یا مکملی مانند آسپرین ،ایبوپروفن یا ویتامین E ، که میتواند باعث لختگی خون ۱۰ روز قبل ازعمل شود مصرف نکنید. اگر شما دخانیات مصرف می کنید باید دو هفته قبل و بعد از لیزر پوست از مصرف آن پرهیز کنید.مصرف دخانیات می تواند بهبودی شما را بعداز انجام لیزر پوست به تعویق بیندازد.

پزشک برای شما قبل ازعمل داروی آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت تجویز میکند.اگر شما مستعد مبتلا به سرماخوردگی های شدید و ظاهر شدن تب خال در اطراف دهان خود هستید پزشک برای شما داروی آنتی ویرال antiviral تجویز میکند.

اقداماتی بعد از لیزردرمانی

جوان سازی پوست توسط متخصص زیبایی انجام می شود .

پزشک به وسیله لیزر می تواند چین وچروک های اطراف چشم ، دهان و پیشانی ویا کل صورت شما را برطرف کند. برای لیزر پوست ناحیه ای کوچک از بدن شما پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند  تاشما احساس درد نکنید.واگر کل صورت خورد را بخواهید لیزر کنید از بیهوشی عمومی استفاده می کند.

درمان قسمت هایی از صورت حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه طول می کشد.واگر صورت خود را به طورکامل بخواهید لیزر کنید حدود ۲ ساعت طول میکشد. پس از لیزر پوست  ناحیه ای که لیزر شده ۴ الی ۵ مرتبه در روز  باید تمیز شده و از پمادهای ژله ای برای جلوگیری از زخم شدن نواحی که لیزرشده است استفاده شود. تورم پوست بعداز انجام لیزر پوست بسیار طبیعی میباشد.پزشک برای کاهش این تورم اطراف چشم برای شما استروئید تجویزمی کند. استفاده از بالشت های اضافی هنگام خواب می تواند باعث فرونشاندن این تورم ها شود.شما ۱۲ الی ۷۲ ساعت بعد از انجام لیزر پوست احساس درد وسوزش داریدو۵ تا ۷ روز بعداز عمل پوست شما خشک میشود و پوست جدیدی برای شما پدید می آید.

براساس پیچیدگی درمان شما ،طول دوره درمان برای شما ۱۰ الی ۲۱ روز به طول می انجامد. بعداز بهبودی پوست شما میتوانید برای پوشش قرمزی پوست خوداز کرم های آرایشی که فاقد چربی هستند استفاده کنیداین قرمزی ها معمولا بعد از ۲ الی ۳ ماه کاملا ناپدید میشوند

بعداز انجام لیزر درمانی پوست صورت شما در پوست خود احساس سبکی میکنید. و باید از کرم های ضد آفتاب با طیف های بالا که از برخورد اشعه A واشعه B به پوست جلوگیری می کند استفاده کنید.برای انتخاب کرم های ضدآفتاب به spf آن توجه کنید که میزان آن باید ۳۰ یا بالاتر از این مقدار باشد.زمان حضور خود را در زیر نور خورشید مخصوصا از ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعداز ظهر را کم کنید.و از لباس های پوشیده مانندتیشرت های آستین بلند،شلوار و کلاه های نقابدا ر استفاده کنید.

همچنین مرطوب نگه داشتن پوست بسیار ضروری می باشد.استفاده از رتین (A (Retin A و glycolic acidگلی کولیک اسید۶ هفته بعداز لیزر پوست  با نظرئپزشک توصیه میشود.در طول مشاوره ها ،شما با دیدن چهره خود در آینه ونشان دادن قسمت ها ی خاصی از صورت که انتظار بهبود آن راداشته اید با پزشک مشورت کنید.این مشاوره ها میتواند پزشک شما رامتوجه کند که آیا توانسته انتظارات شما را برآورده کند ورضایت شما راجلب کند. ممکن است انجام لیزر برای بعضی از بیماران نتیجه بخش نباشد و شما با ویژگی های پوستی متفاوت گزینه مناسبی برای یکی دیگر از روش ها باشید و روش دیگری برای شمانتیجه بخش نباشد و پزشک براساس تجربه شخصی خود روش های دیگری را برای شما انتخاب میکند.

میزان مدت بازگشت بیمار به حالت اولیه یا ریکاوری بیمار هم یکی از فاکتورهای مهمی است که در انتخاب روش ها ی جوان سازی پوست تاثیرگذار می باشد. تکنیک های جوان سازی پوست می تواند در عمق های متفاوت انجام شود. بیشتر درمان های سطحی دوره بهبود کمتری را سپری می کنند وسریعتر بهبود پیدا می کنند اما شما ممکن است این درمان سطحی ر ا چندین مرتبه تکرارکنید تا به نتیجه ای که براثر درمان های عمیق بدست خواهد آمددست یابید. درجراحی ها زیبایی مانند کشیدن پوست صورت وکشیدن پلک ها در همان زمان انجام می شود ونتیجه راخواهید دید.

تکنیک های جوان سازی پوست

موارد جوان سازی پوست رامرورخواهیم کرد. همه نتایجی که شما بعداز انجام جراحی زیبای بدست می آورید به یک صورت میباشند.قسمت هایی از پوست شما که آسیب دیده است اگر به سرعت بهبود پیدا کند شما پوست جدیدی را در صورت خود مشاهده خواهید کرد.

اما تفاوت روش های جوان سازی پوست در میزان آسیب دیدگی است که  با انجام عمل جراحی روی لایه های پوست شما ایجاد میشود. در روش دیمابریشن dermabrasion که روشی کاملا شیمیایی میباشد ازموادی استفاده میشود که باعث سوزش پوست می  شود و چرخ های گرداننده لیزر با سرعت بالایی روی لایه های پوستی حرکت می کنند در جوان سازی پوست بوسیله لیزر از اشعه استفاده می شود.

هزینه لیزر پوست

 جوان سازی پوست بوسیله بیمه پوشش داده نمی شود.اما اگر عمل جوان سازی برای درمان سرطان های پوستی و جراحی ها زیبایی خاص مانند ازبین بردن جراحت هاباشد احتمال آن وجود دارد که بیمه پوشش دهد. پزشک  شما رادراستفاده از بیمه در انجام جراحی ها ی خاص راهنمایی می کند.

عوارض

هرساله بیشتر از صدها نفر عمل جوان سازی پوست را با موفقیت پشت سرمی گذارند.تجربه نشان داده در انجام انی لیزر پوست هیچ مشکل خاصی به وجود نیامده است. اما باید به این نکته توجه داشت که این روش هم مانند تمام جراحی های زیبایی علاوه بر سود میتواند خطراتی را در پیش داشته باشد . آگاهی از خطرات این روش  موضوعی است که شما باید از تیم پزشکی موجود در کلینیک جویا شوید.

انجام لیزر ، زمانی برای شما امن خواهد بود که توسط یک پزشک متخصص باتجربه انجام شود.

حتی روش آهاAHA که یکی از سطحی ترین روش های جوان سازی پوست است هم می تواند حساسیت های موقت در پوست شما ایجاد کند.سفیدک های کوچکی که روی پیشانی ظاهرمی شود هم بوسیله جراحی میتوان ازبین برد.این لکه ها معمولا بوسیله کرم های ازبین برنده لک وخراشیدگی ناپدید میشوند امامعمولا نیاز به جراحی دارند.

بعضی افراد تمایل دارند تا به جراحت های ضخیم و زیاد خود شکل وفرم دهند که این مورد خیلی دور از انتظار میباشد.درمان ها برای رفع مشکلات می باشد و به ندرت برای تغییرشکل جراحت ها انجام میشود. درحالیکه برای تغییردادن رنگ پوست از پنولphenol استفاده می شود انواع دیگر روش ها مانند درمابریشن dermabrasion و انجام لیزر  پوست برای جوان سازی پوست بسیار غیرقابل انتظار است.

تا زمانی که همه قرمزی های موجود در پوست شما بهبود پیدا نکرده است ازقرار گرفتن درمقابل اشعه خورشیدجلوگیری کنیدواگر هم مجبور هستید به زیر نورخورشید بروید از کرم ضدآفتاب وکلاه نقابدار استفاده کنید.اگر شما بوسیله پنول پوست خودرا برنزه کرده اید حضور شما در آفتاب باعث تغییر رنگ پوست شما نمی شود.اگر شما اطراف چشم خود را لیزر کرده اید بسیار مهم است که از عینک ها ی آفتابی با کیفیت بالا استفاده کنید. بعد از انجام عمل جوان سازی پوست شما باید در استفاده از آب های کلردار دقت لازم راداشته باشید.

شما می توانید خطرات جوان سازی پوست را به حداقل برسانید وبا پیروی از توصیه های پزشک خود نتایج حاصل از این روش را نگه دارید.

نتایج

به دلیل استقامت رنگدانه های پوستی شما چندین روش جوان سازی پوست وجود دارد و ممکن است ماه ها طول بکشد تا شکل جدید پوست شما نمایان شود. بیشتر بیماران احساس می کنند اگر بیشتر منتظر بمانند به نتایج بدتری دست پیدا خواهند کرد واگر درمان آن ها عمیق تر باشد نتیجه آن مداوم تر خواهد بود.

عمل سطحی مانند جوان سازی های سبک پوست ، برای اینکه نتیجه بخش باشد باید چندین بار تکرار شوند.

باافزایش سن ،پوست هم چروک می شود وعلت این چروک ها حرکاتی است که شما به ماهیچه ها ی خود می دهید وممکن است شما دوباره چروک ها راروی پوست خود مشاهده کنید.

بعضی از چروک ها زودتر وبعضی از آن ها دیرتر روی پوست ظاهر می شود بستگی به محل این چروک ها و نوع وگسترش درمان پوست بوسیله جوان سازی دارد.علاوه بر این انتظار میرود که بوسیله لیزر پوست برای جوان سازی پوست کیفیت پوست شما بیشتر شود و در بافت آن تغییر ایجاد شود و پوست شما برای سال ها تازه وجوان بماند وشما احساس جوانی بکنید.

جوانسازی پوست به روش رادیوفرکوئنسی

رادیوفرکوئنسی در طول ۷۰ سال برای درمان بیماری چشم ، جراحی پلاستیکی وبیماری های زنانه استفاده می شد وبه تدریج برای انجام جراحی های زیبایی، جراحی پوست ، قلب واعصاب ،هپاتولوژی وجراحی های ای ان تی ENT به کاربرده شد. همچنین رادیو فرکوئنسی با با میزان اشعه پایین برای فیزیوتراپی و توان بخشیدن وانقباض ماهیچه های بیماران استفاده می شود.

فرکوئنسی با استفاده ازامواج الکترون برای بافت هایی که دچار ساییدگی ازداخل وخارج شده است استفاده میکند واین بافت ها را می سوزاند وباعث لخته شدن آنها میشود. با پیشرفت های اخیر علمی از روش های سرما زدگی استفاده می کنند دراین روش از مواد خیلی سرد استفاده می کنند و برای جلوگیری از سوخته شدن افرادی باسن زیاد از این روش استفاده می کنند.

بااستفاده ازاین روش رادیو فرکوئنسی ،میتوان لایه های عمیق پوست رادرمان کنیم درحالیکه ازپوست محافظت می شود.بوسیله حرارت دادن پوست بدون هیچ آسیبی به سطوحی خارجی پوست ،با تغییرات بسیارکوچک دربافت ها وانقباض کلوژن ها ،بعدازگذشت ماه ها کلوژن ها ی جدید ساخته می شود.

اگرشما قصد انجام استفاده از روش فرکوئنسی را دارید اطلاعات فوق شما را در مورد انجام این روش آگاه می کند.اما این مقاله نمی تواند جوابگوی همه سوالات شما باشد چون هرجراحی به بیمار وپزشک بستگی دارد.لطفا ازپزشک خود درمورد آنچه که درمورد این روش متوجه نشده اید سوال کنید.

انرژی رادیو فرکوئنسی یک تکنولوژی جدید است که بدون نیاز به عمل جراحی، پوست های شل را محکم میکند و برای افرادی که مسن هستند ونمی خواهند جراحی روی پوست خود انجام دهندروش بسیار خوبی برای جوان سازی پوست می باشد.

براساس تکنولوژ ی های فرکوئنسی ، خیلی ازافراد بعداز استفاده ازاین روش  بهبودی خفیفی روی پوست خود بدون هیچ خطری درمقایسه با جراحی های دیگر مشاهده میکنند.

ارزیابی نتایج بین تکنیک های مختلف رادیو فرکوئنسی موجود وآن دسته ای که جدید به بازار آمده اند و دارای دستگاه ها وروش های بسیار جدید وموثر برای درمان بیماران هستندبسیار مشکل میباشد .

در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید