"این مطب صرفاً جنبه اطلاع رسانی داشته و خدماتی در این زمینه ارائه نمیگردد"

پروتز زیبایی برای ایجاد تعادل وتناسب ساختار صورت استفاده می شود.اگرشما از ضعیف بودن چانه ها وماهیچه های فک خود ویا فقدان یکی از اعضای صورت رنج میبرید جراحی صورت میتواند بسیار به شما کمک کند. از جمله این پروتزها می توان به عمل پروتز گونه و پروتز لب اشاره کرد، که در ادامه معرفی خواهند شد. پروتز لب و گونه را می توان یک روش دائمی برای بزرگ کردن لبها و  برجسته کردن گونه ها دانست.

بزرگ کردن لب

بزرگ و برجسته کردن لب یکی ازانواع روش های زیبایی می باشد که بدون نیاز به عمل جراحی انجام میشود وباعث بهبود ظاهر لب ها و افزایش حجم آن میشود. داشتن لبان بزرگ وپرحجم به عنوان یک زیبایی شناخته مشود. با استفاده از عمل پروتز لب و یا حجم دهنده درمال و با استفاده از تزریق ژل در لب می توان حالت های کامل صورت خود را بهبود بخشید. آن دسته از افرادی که دارای لب های نازکی هستند می توانند با استفاده ازاین روش لب های خود را پرحجم کنند. دوره احیا بعداز انجام بسیار کوتاه می باشد بزرگ کردن لب یکی از روش هایی است که باعث می شود چهره فرد جذاب تر به نظر برسد.

لب های نازک یکی از نگرانی های اکثر خانم ها می باشد. برجسته کردن لب با استفاده از پروتز لب می تواند باعث افزایش حجم لب و کاهش استفاده از رژلب و خط لب در خانم ها می شود. بسیاری ازخانم ها انتخاب خوبی برای انجام عمل جراحی پروتز لب می باشند اما تعدادی از آن ها باید قبل از انجام پروتز لب از خطرات ومزایایی که این جراحی برایشان خواهد داشت آگاهی پیدا کنند و بعداز آن تصمیم بگیرند. بزرگسالان در هرسنی برای انجام حجیم کردن لب مناسب هستند. افرادی که دارای لب های بسیار نازک وباریک هستند و یا افرادی که با افزایش سن دارای لب های نازکی شده اند میتوانند عمل برجسته کردن لب را انجام دهند. کسانی که می خواهند عمل جراحی پروتز لب را انجام دهند باید درسلامتی کامل باشند و برای رسیدن به نتیجه موردنظر کاملا منطقی باشند.اغلب جراح قبل از عمل عکس های قبل وبعداز عمل بیمارانی که پروتز لب با تزریق چربی یا ژل برایشان انجام شده را نشان میدهند تا بیمار کنونی نتیجه را مشاهده کند وبعدازآن تصمیم بگیرد.

افزایش حجم گونه

محل دقیق گذاشتن پروتز گونه روی استخوان گونه می باشد و با ایجاد یک شکاف در این ناحیه انجام می شود زمانیکه این جراحی با جراحی های زیبایی دیگری انجام میشود ایجاد شکاف های دیگر هم پیشنهاد می شود، مانند شکاف در زیر چشم ها  و شکاف در جلوی خط موها در مرحله بعد قرار دادن پروتز  گونه و بخیه کردن آن  می باشد، بخیه ها بعداز ۱ تا ۲ هفته کشیده می شود. اگر چه جراحی زیبایی گونه و گونه گذاری در هفته های اول کاملا واضح میباشد اما باگذشت زمان و از بین رفتن تورم این جراحی اصلا مشخص نمی باشد. ماه ها طول میکشد تابیمار بتواندنتیجه نهایی  عمل جراحی را مشاهده کند و تورم ها کامل از بین برود.

گذاشتن پروتز گونه با ایجاد یک شکاف و قراردادن پروتزها در ناحیه بالای دندان ها در هر دو قسمت صورت انجام می شود و بعد بخیه می شود. گذاشتن پروتز درگونه باعث جلوگیری از صاف بودن صورت وحجیم ترشدن گونه ها و همچنین رفع لاغری صورت میشود.ایجاد پروتزدرگونه ها باعث جوان ترشدن چهره هم میشود با افزایش سن که پوست افراد وگونه های آنها دچار افتادگی میشود پروتز می تواند به جوانسازی چهره کمک کند.

نحوه و روش

زمانیکه جراحی گذاشتن پروتز گونه همراه باجراحی های دیگری مانندکشیدن پوست صورت ویاکشیدن ابرو،راینوپلاستی ویاکشیدن چشم ها انجام میشودپروتز میتواند با شکاف هایی که برای آن جراحی ها انجام شده است گذاشته شود. اما زمانیکه هیچ گونه جراحی دیگری بیمار نمی خواهد انجام دهد قرار دادن پروتز گونه با ایجاد شکاف کوچک بر روی فک و پایین چشم ایجاد می شود. پروتز توسط جراح در درون پاکت های کوچکی قرارداده می شود و روی گونه ها قرار می گیرد. نواحی شکاف داده شده بخیه زده می شود واین بخیه ها بعداز ۱۰ روز کشیده می شوند و اگر از داخل دهان قرار داده شود در همان موقع بخیه ها از بین می روند.

اقدامات قبل از انجام جراحی

بیماران باید قبل از انجام عمل جراحی پروتز لب و تزریق چربی به لب  و گونه مواردی را که پزشک به آنها پیشنهاد می کند کاملا رعایت کنند مواردی که بیماران باید رعایت کنند شامل موارد زیر می باشد:

  • جلوگیری از مصرف هرگونه داروی شیمیایی وگیاهی و ویتامین ۲ هفته قبل از انجام جراحی
  • جلوگیری از خوردن وآ شامیدن بعد از نیمه شب روزی که قرار است عمل جراحی انجام دهید
  • استفاده از لباس های راحت زمان انجام جراحی
  • عدم آرایش صورت و استفاده از جواهرات در روز جراحی
  • باکمک یکی از افراد خانواده و یا دوست خود به منزل بروید

تزریق ژل در لب بوسیله حجم دهنده و یا با تزریق چربی به لب راحت تر و خفیف تر می باشد و بیمار می تواند خودش به منزل برود و نیازی به مصرف داروهای مسکن که باعث اختلالات هنگام رانندگی می شود ندارد.

روشهای دیگر

تزریق چربی: دراین نوع تزریق که لبپوساکشن هم نام دارد جراح از نواحی ازبدن که چربی فراوانی دارد چربی میگیرند وبه لب بیمار تزریق می کنند در این روش به از بی حسی موضعی استفاده می کنند.

رستیلان: این نوع ژل که بسیار شبیه به هایلورانیک اسید موجود دربدن میباشد وغیر حیوانی است و در لب تزریق میشود. براساس آماری که جامعه جراحان پلاستیک آمریکا اعلام کرده اند درسال ۲۰۰۶ ، تعداد ۷۷۸ هزارنفر ازاین نوع تزریق استفاده کردنداثر این ماده درحدود ۶ماه یا بیشتر ماندگارمیباشد. درحالیکه ماده جاوه درم بسیار شیمیایی میباشد و به رستیلان نزدیک است بسیاری از جراحان معتقدند که این ماده باید محتاط تر استفاده شود. در صوتی که پروتز لب ماندگاری همیشگی دارد.

آرتکول: هر دو ماده آرتکول وآرت فیل برای تزریق در لب پیشنهاد نمی شود چون این مواد بسیار سنگین میباشند و باید در نواحی دیگری از پوست استفاده شود. هر دو ماده شامل میکروسفیریس که شامل پی ام ام ای میباشد که در پوست ماندگار میباشد .اگر چه آرتکول برای از بین بردن خطوط و چروک های اطراف دهان استفاده میشود اما تعدادی ازبیماران از برآمدگی وحجم کوچکی که در روی لبشان ایجادشده شکایت دارند ودربعضی از موارد جراحی دیگری نیاز میباشد تا آرتکول تزریق شده را تخلیه کنند.

حجیم کردن لب ها یکی از انواع روش های زیبایی میباشد که برای زیباترشدن لب ها استفاده میشود.این مواد که شامل کپساسین میباشد باعث ایجاد حساسیت در پوست ولب میشود.این ماده لب ها را متورم میکند وبه طورموقت باعث بزرگترشدن لب ها میشود.

مکش لب ها با استفاده ازپمپ: این دستگاه با استفاده از پمپ های وکیوم باعث افزایش فشار خون درلب هامی شوند و آنها رابه سمت بیرون میکشند حجیم کردن لب هاتوسط این دستگاه مرحله به مرحله انجام میشود.

نکات ضروری

بدلیل اینکه بیمار ممکن است به موادی که در لب او تزریق می شود حساسیت نشان دهد باید قبل از انجام عمل پزشک از هرگونه حساسیتی که بیمار به آن مبتلا است آگاهی پیدا کند.این بیماران کسانی هستند که به مواد بیهوشی مورد استفاده در عملل جراحی پروتز لب و گونه هم واکنش نشان می دهند و دچار حساسیت می شوند.

انواع متفاوتی ازحجم دهنده ها درمال و پروتز لب و گونه برای بزرگت کردن لب ها و گونه ها وجود دارد وجود دارد .اما همه اینها برای بیماران سالم و بدون خطر نمی باشد.برای اینکه مطمئن شوید که به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا خواهیدکرد باید جراح زیبایی را انتخاب کنید که به او اطمینان کافی داشته باشید. جراح باید ازمواد اف دی ای برای بزرگ کردن لب استفاده کند و بر اساس نیازهای پزشکی و زیبایی بیمار روش مناسبی را انتخاب کند.

زمانی که بیمار از تزریق بوتاکس به طور موقت استفاده کرد میزان پایداری این مواد بر روی لب او بستگی به بدن بیمار دارد که باچه سرعتی می تواند باعث شکستن مواد حجم دهنده شود. جراح به شما در مورد پایداری و ماندگاری مواد توضیح خواهد دارد تا شما قبل از انجام جراحی در انتخاب مواد تصمیم درست را اتخاذ کنید.

هزینه و قیمت

پروتز لب یک روش درمانی هنری است که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. فرد تزریق کننده باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند پروتز لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد.

زمانیکه تصمیم به انجام جراحی پروتز لب و گونه میگیرم اطلاع از میزان هزینه ها یکی از مواردی است که بسیارمهم میباشد.میزان قیمت پروتز لب و گونه براساس نوع جراح و میانگین هزینه کاشت گونه متفاوت میباشد. برای جوانسازی صورت براساس میزان بودجه ای که افراد میخواهندصرف کنند جراحی های پلاستیک متفاوتی وجوددارد که قراردادن پروتز یکی ازآن هامی باشد.

مزایا

مزایایی که تزریق ژل با بزرگ ترکردن لب ها برای بیمار دارد شامل بهبود چهره بیمار و بالا رفتن اعتماد به نفس میباشد. تزریق ژل برای حجیم کردن لب و تزریق چربی و پروتز لب می تواند هنگام بدشلی لب ها با افزایش سن و نامتعادل بودن لب و باریک بودن آن بایک مراجعه به مطب پزشک انجام شود ولب های بیمار بزرگتر و حجیم تر از قبل شود. داشتن لب های برجسته به طور غیرارادی می تواند نشانه های جوانی باشد. زمانیکه سن خانمها افزایش میابد استروژن پوست آنها کاهش میابد لب های آنها حجم خود را از دست میدهد و نازکتر ازقبل میشود استفاده ازرژلب وبرق لب میتواند لب ها را حجیم ترنشان دهد اما به طور موقت میباشد .اما خانم ها با استفاده از تزریق ژل در لب می توانند لبهای خودراحجیم ترکنند وبه دوران جوانی خود بازگردند به صورتیکه هرگز مانندقبل نمی باشند.

ازسال ۲۰۰۰ بسیاری از مواد و تکنیک ها پیشرفته ترشده اند و انجام این روش ها بیشتر مورد رضایت بیماران میباشد و نتیجه بخش تر از قبل میباشد.میزان تزریقاتی که جراح برای بیمار انجام میدهد استفاده از سوزنی میباشد که به اندازه ضخامت موی انسان میباشد ودرحدود ۳۰تا ۳۱ اندازه آن است ودر لب بیمار تزریق میشود.اگرچه موادبی حسی دراکثرمواقع برای بیماران تزریق میشود. تزریق به منظور بزرگ کردن لب و گونه دوام و ماندگاری همیشگی را ندارد برای این منظور می توان از پروتز لب و گونه استقاده کرد.

عوارض

اثرات جانبی پروتز لب و گونه شامل کبودی،خونریزی ،تورم ،عفونت ،ایجاد حساسیت وسخت شدن پروتز ها می باشد.

 

 

در مورد این مطلب پرسش خود را مطرح کنید