375x321_laser_hair_removal_ref_guide

برای انتخاب یک کلینیک لیزر موهای زائد خوب به نکات زیر توجه فرمایید:

۱- بپرسید چه کسی بر این روش نظارت دارد.

هر کلینیکی برای اقدامات درمانی که انجام می دهد مثل لیزر موهای زائد بدن، مسئول است. بعضی از کلینیک ها، وجود یک پزشک دارای مجوز را برای انجام این کار یا حتی نظارت بر آن لازم نمی دانند. به دنبال مرکز و کلینیکی باشید که پزشک، مسئولیت درمانی که صورت می گیرد را برعهده می گیرد، حتی اگر یک تکنسین با تجربه این کار را انجام می دهد.

۲- متوجه شوید که چه نوع لیزری استفاده می شود

امروز انواع زیادی از لیزرها برای روش های درمانی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. بپرسید که آیا کلینیکی که انتخاب کرده اید ابزاری را مورد استفاده قرار می دهد که مورد تایید سازمان غذا و دارو است و مخصوصا برای لیزر موهای بدن طراحی شده است یا خیر.

۳- در مورد تجربه و گواهی نامه ها پرس و جو کنید

افراد عرضه کننده خدمات لیزر موی زائد باید برای نشان دادن گواهینامه هایی که دریافت کرده اند تمایل داشته باشند . از آنها بپرسید که چه مدت است که لیزر موهای زائد را انجام می دهند و تا به حال چند بار این کار را انجام داده اند. متوجه شوید که تکنسین هایی که در روش لیزرموهای زائد مشارکت دارند، خود را با جدیدترین پیشرفت ها در درمان بوسیله لیزر بروزکرده اند یا خیر.

عضویت در سازمان های حرفه ای مثل جامعه آمریکایی جراحی و پزشکی لیزری ( ASLMS)؛ شورای ملی استاندارد لیزر ( NCLE) یا سازمان لیزر و زیبایی بین المللی ( IALA) لازم نیست، اما نشان دهنده این است که پزشک یا تکنسین استانداردهای مهارت در کار خود را داراست، و گواهینامه سازمان آن را تایید می کند.

۴- قبل از زمان بندی برای لیزر و رفع موهای زائد درخواست کنید عکس های قبل و بعد از انجام این عمل به شما نشان داده شود.

بسیاری از پزشکان مختصص در زمینه درمان های زیبایی عکس های قبل و پس از عمل بیمارهای قبلی خود را به بیماران بعدی خود نشان می دهند. این کار باعث می شود که بیماران ایده ای واقعی در مورد نتایجی که انتظار دارند بدست آورند و کار پزشک یا تکنسین را در این زمینه به خوبی نشان می دهد و می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

۵- یک جلسه مشاوره ابتدایی با کلینیک عرضه کننده این خدمات برنامه ریزی کنید

مراجعه به کلینیک یا مطب پزشک این فرصت را برای شما فراهم می کند تا از کلینیک عرضه کننده خدمات لیزر موهای زائد بدن به صورت شخصی سوال بپرسید، با کادر مطب ملاقات کنید و روش مخصوصی که درخواست دارید را دریافت کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

در جلسه مشاوره اولیه لیستی از سوالات را انتخاب کنید و بپرسید که این لیست شامل تجربه تکنسین، درمانی که دریافت می کنید و نحوه آمادگی برای این روش درمانی می شود. مراقب کلینیک هایی که وعده از بین بردن موهای زائد برای همیشه را می دهند، باشید. با وجود اینکه این روش به شدت موی ناخواسته را کاهش می دهد، سازمان دارو و غذا آن را یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد در نظر نمی گیرد و برای حفظ نتایج به جلسات بیشتری نیاز است.

۶- قیمت این روش درمانی را تعیین کنید

قبل از قرار ملاقات گذاشتن قیمت روش درمانی لیزر موهای بدن را بپرسید. از آنجایی که اغلب روش های درمانی با لیزر بیش از یک جلسه طول می کشند، تخمین هزینه کل جلساتی را که برای بدست آوردن نتایج بهینه نیاز دارید، حساب کنید.

۷- مشخص کنید که هزینه را چگونه پرداخت می کنید

از آنجایی که لیزر موهای زائد یک درمان زیبایی به حساب می آید، به ندرت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. پزشکان و کلینیک ها اغلب شرایط مالی ای را فراهم می کنند تا این روش درمانی برای بیمار مقرون به صرفه تر باشد.